M. Gorkiego 31H,
70-390, Szczecin

+48 508 692 713
biuro@funeral.com.pl

Ekshumacje

Ekshumacja zwłok Szczecin - Ekshumacje zwłok Międzynarodowe

Zgodnie z ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych, okres w którym dopuszczalne jest przeprowadzenie ekshumacji w Polsce rozpoczyna się z dniem 16 października, a kończy w dniu 15 kwietnia. 

Aby zorganizować ekshumację zwłok, należy udać się do Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Szczecinie. Na prośbę rodziny sanepid wydaje zgodę na przeprowadzenie ekshumacji w formie decyzji administracyjnej. Osobami uprawnionymi do złożenia wniosku o wydanie zgody jest wyłącznie najbliższa rodzina, stąd obowiązek ten ciąży każdorazowo na najbliższych osoby zmarłej i nie może go wykonać zarządca cmentarza lub zakład pogrzebowy. Wniosek o wydanie zgody na przeprowadzenie ekshumacji można pobrać tutaj.
Po przeprowadzeniu ekshumacji, szczątki mogą zostać pochowane w tradycyjny sposób w trumnie, jak również mogą zostać poddane kremacji. 
Zlecenia przeprowadzenia ekshumacji przyjmujemy przez cały rok z zastrzeżeniem, że  realizacja usługi ekshumacji może  się odbyć jedynie w terminach ustawowo określonych.
 
Każde zapytanie od Państwa traktujemy indywidualnie, prosimy o podanie niezbędnych do wyceny danych, a następnie przedstawimy Państwu ofertę, która najlepiej będzie Państwu odpowiadać.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszą ofertą lub macie pytania związane z ekshumacją, prosimy o kontakt pod wskazane numery telefonów lub zapraszamy do jednego z naszych oddziałów.
Przeprowadzemy również ekshumacje międzynarodowe, czyli z obcego państwa do Polski. W tej kwesti prosimy o kontakt, gdyż w każdym kraju są inne przepisy.
 
Ekshumacja zwłok z zagranicy to bardzo złożona procedura, ponieważ w każdyn kraju są inne przepisy i wykonanie ekshumacji w niektórych przypadkach jest nie,możliwe.
Koszt ekshumacji z zagranicy uzależniony jest od wielu czynników, dlatego zachęcamy państwa do kontaktu.
 

Ekshumacje zwłok Szczecin - Ekshumacje zwłok Międzynarodowe - Ekshumacja zwłok z zagranicy