Blog

urna pogrzebowa

Co to jest urna pogrzebowa?

Urna pogrzebowa służy do przechowywania prochów po kremacji zwłok. Kremacja to proces spalania ciała zmarłego w specjalnie do tego przeznaczonym piecu krematoryjnym. Po kremacji, prochy (czyli pozostały po spaleniu materiał, składający się głównie z wapnia i innych minerałów) są zbierane, ochładzane i przekazywane rodzinie zmarłego w urnie.

Urny pogrzebowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak ceramika, metal, kamień, biodegradowalne materiały i inne. Wybór urny zależy od preferencji rodzinnych, wymagań cmentarza lub miejsca pochówku, a także od planowanej destynacji prochów. Niektóre rodziny decydują się na pochowanie urny na cmentarzu, inne na przechowywanie urny w domu, a jeszcze inne na rozsypanie prochów w miejscu, które miało dla zmarłego szczególne znaczenie.

W wielu kulturach urna z prochami jest traktowana z podobnym szacunkiem, jaki okazuje się tradycyjnym pochówkom ciała. Proces wyboru urny może być bardzo osobisty i często odzwierciedla życie lub preferencje osoby zmarłej.

Urny używa się też przy transporcie prochów z kraju do kraju.

Dane firmy

CHARON

Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe

ul. Maksyma Gorkiego 30

70-390 Szczecin

NIP: PL8511810939

REGON: 005452050

biuro@funeral.com.pl